3’Lü Hiz Testi ( internet bağlantızı 3 farklı kez test eder ve kesin sonucu bulmaya çalışır)


 3’Lü Hiz Testi ile internet ve mobil 3G & 4.5G hız testi ölçüm uygulaması

İnternet Hızınızı Test Etmek İçin Lütfen Aşağıda Yer Alan “Testi Başlat” Butonuna Tıklayınız. Alternatif Hız Testlerini kullanmak isterseniz renkli ikonların üzerlerine tıklayınız:

 

Android app
Kolay Hız Testi
Yeni Hız Testi
Modern Hız Testi
Klasik Hız Testi
Mini Hız Testi
3’lü Hız Testi
3G/4G Haritası

3’Lü Hız Testi Nedir?

3’lü hız testi, internet hızınızı 3 kez tekrarlayarak test eder ve en doğru sonuca ulaşmayı hedefler, bu şekilde yaptığınız internet hız ölçümü sonucunda çıkan sonuç gerçek değerinize en yakın olan sonuç olacaktır. Testimiz her zamanki gibi mobil uyumludur. Mutlu ve hızlı internetimiz olsun! 🙂

Hız testinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Lütfen testi hızlandırmak için, ağınıza bağlı bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki  tüm indirmeleri durdurun. Daha yüksek hızlar için yavaş olan WiFi  yerine kablolu bağlantıyı tercih edin.Sonuçların sağlıklı olduğunu kontrol etmek için testi birkaç kez tekrarlayın.

Bilgisayarlarınıza bulaşan zararlı yazılımlar gerekçesiyle, mevcut dns adresiniz otomatik olarak değişmiş, bu durum sonrasında da internete bağlanamama sorunu ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Günümüzün en sık rastlanan problemlerinden birisi olup çözüm işlemi ağ ve aygıtlar üzerinde ki mevcut kısmı sıfırlayabilir veya dns adreslerini manual olarak elle giriş yaparak bu sorunu da ortadan kaldırabilmeniz mümkündür.

 İnternet Explorer tarayıcısını sıklıkla kullanıyorsanız ve internet bağlantısında düşme hızı ile karşı karşıya kaldıysanız, opera, chrome veya firefox gibi tarayıcılar kullanarak sorunu çözebilmeniz mümkündür. Sade yapıda ki bu tarayıcılar internet hızınızda pozitif olarak katkı sağlayabileceği gibi direk olarak çözüme kavuşturacak sonuçlarda doğurmuş olacaktır.

 Uzun süreli kullanımlar için tarayıcıların önbelleğe almış olduğu dosyaların yoğun olmasıyla şişme başlangıcına sebep olur. Buda ister istemez tarayıcılarınızın ayarlarında yer alan önbellek şişmesini gidermek için temizlemeli ve sonradan yeniden başlatarak bu problemleri ortadan kaldırmalısınız.

 Bazı durumlarda sadece tarayıcıların geçmişini silmek sorunları çözmeyecektir. Google Chrome tarzı tarayıcılar, mevcut dosyalarını C klasörü üzerinde depolama yaparken, bu problemleri ortadan kaldırmak için önerdiğimiz CCleaner programı ayrıcalığı ile kolayca temizleyebilirsiniz.

 Bilgisayarın güncellemeleri son derece önemlidir. Son donanımsallara en uygun şekilde hazırlanan bu güncellemeleri, Windows’unuz orijinal yazılım ise kesinlikle yüklemeniz yararlı olacaktır.

 Günümüzde modern olarak gösterilen kablolu internet kullanıcıları, kablosuza göre oldukça yüksek bir hıza sahiptir. Eğer notebook, laptop tarzı kablosuz veri bağlantısıyla internet kullanımını gerçekleştiriyorsanız, çekim gücünün yüksek olan bölgelerde kullanılması avantaj sağlayacaktır. 4 ışıktan az çekim kuvveti yer alıyorsa bağlantınız üzerinde sıkıntı yaşayabilmeniz muhtemel durumdur.