4.5G Hız Testi Nasıl Yapılır?

4.5 G Nedir?

Mobil operatörler vasıtasıyla kurulmuş olan, dördüncü nesil kablosuz veri iletişim ağları kapsamında sunulan bütün protokol ve teknolojik imkanların genel adlandırması olarak 4.5 G ismi karşımıza çıkmaktadır. Dünya genelinde bu teknoloji 4G olarak bilinirken, ülkemizde 5G’ye hazırlık aşamasında olan bir teknolojinin kullanılmasını belirtmek amacıyla bu teknolojinin adı 4,5G olarak adlandırılmaktadır. Mobil ağ kullanan cihazların internet erişimi adına biraz daha büyük bant genişlikleri ve 3G’ye göre daha yüksek hızlar sunan bu teknoloji, mobil internet alanında kullanılan her türlü servisin daha hızlı ve daha etkin kullanılması için ortaya çıkmış bir teknolojidir. Yapılan 4.5g hız testi denemelerinde, oldukça yüksek hızlar elde edilmiştir.

 

4.5 G Faydaları

Ülkemizde geçmiş dönemlerde kullanılmakta olan 3G teknolojisi, kullanıldığı süreç içerisinde belirli miktarlarda yeterlilik sağlamıştır. Ancak yeni dönemde 4.5G sayesinde, internet hızında büyük değişimler görülmektedir. 3G hızında internet servisleri kısa süre içerisinde açılırken, 4.5G sayesinde internet servisleri kısa süreden ziyade, bir nefeslik süre içerisinde açılabilmektedir. İnternet hızının yüksek seviyelerde olması nedeniyle, internet üzerinden görüntülü konuşma uygulamaları da artık kesintisiz ve daha kaliteli bir şekilde hizmet sağlayabilmektedir. Öte yandan sesli olarak yapılan görüşmeler daha canlı ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Mobil internet erişimi ile yapılan her türlü işlem eskisine göre çok daha kısa süre içerisinde gerçekleşebilmektedir. Sizde 4.5g hız testi yaparak, yeni 4.5G hattınızın internet hızını öğrenebilirsiniz.

4.5 Kullanımı ve hız testi nasıl yapılır?

4.5G’nin avantajlı imkanlarından faydalanabilmek adına, öncelikle en az 4G desteği olan bir telefona sahip olmanız gerekmektedir. 4.5G’nin yaygınlaşması nedeniyle artık günümüzde birçok telefonun bu özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Sonrasında ise mobil operatörünüzden 4.5G uyumlu SIM kartınızı talep etmeniz gerekmektedir. 4.5G uyumlu SIM kartınızı, 4.5G uyumlu olan telefonunuza takmaya başladığınız andan itibaren, artık 4.5G teknolojisini kullanabilme konusunda herhangi bir sorununuz olmayacaktır. Telefonunuz, yüksek internet hızı, geniş kapsama alanı, yüksek görüşme kalitesi ve daha birçok olanaktan faydalanabilecektir. Tüm uygulamalar daha hızlı çalışacak ve indirme işlemleriniz çok daha kısa süre içerisinde gerçekleşecektir. 4.5G hız testi nasıl yapılır konusunda bilgi almak için 4.5g hız testi adresini kullanabilir ve testin farkını sizde görebilirsiniz.