Cep Telefonundan Hız Testi Nasıl Yapılır?

Cep Telefonundan Hız Testi Nasıl Yapılır?

Günümüzde cep telefonlarının artık daha çok kullanılması ve sanal ortama mobil ziyaretin fazla olması nedeniyle, cep telefonlarındaki internet gezintileri, kişiler için oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde yer alan birçok mobil operatör ise bu konuda sürekli olarak, kendi internetlerinin reklamlarını yapmaktadırlar. Öte yandan bu reklamlarda ise sürekli olarak kendi internetlerinin daha hızlı olduğu belirtilmektedir. Telefon kullanıcıları ise bu reklamlar nedeniyle seçimlerini yapmaktadır. Ancak sonuç olarak bekledikleri hızı elde edememe ya da almış olduğu internet hizmetinden memnun kalma gibi durumlar ortaya çıkmaktadır. Bu hizmetlerden mobil kullanıcılarının memnun kalabilmeleri adına internet hızlarının yüksek olması büyük önem taşımaktadır. Hal böyle olunca mobil kullanıcılar, cep telefonundan hız testi yapabilecekleri kaynaklara yönelim göstermektedirler.

 

Bu konuda birçok kullanıcının bilinçsiz olduğunu söylemek mümkündür. Cep telefonu kullanırken, almış oldukları internet hizmetinin ne denli hızlı olduğunu birçok mobil kullanıcı bilmemektedir ya da önemsememektedir. Bilindiği üzere almış olduğunuz internet hızı paketine göre birtakım fiyatlandırmalara tabii tutulmaktasınız ve bu fiyatlandırmalarının tam anlamıyla karşılığını almak sizin en doğal hakkınızdır. Bu neden cep telefonu hız testi yaparak, operatörünüzün size sağlamış olduğu internet hızını istediğiniz gibi öğrenebilirsiniz. Bu konuda karşınıza birçok kaynak çıkacaktır ve bu kaynaklar sayesinde, internet hızınızın yükleme ve indirme konusundaki net değerlerini istediğiniz gibi öğrenebilirsiniz.

Cep telefonlarından internet:

Cep telefonundan internete girerken Wifi ve 3g ya da 4g gibi seçenekler karşınıza çıkmaktadır. Bu seçeneklerin her birinde internet hızı farklılık gösterebilmektedir. Eğer telefonunuzdan gerçekleştireceğiniz işlemin durumu acilse ve hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız, bu seçenekler arasından hangisinin daha hızlı olduğunu öğrenerek, internet hızı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu konuda öncelikle yapmanız gereken en önemli şey, hemen cep telefonundan hız testi yaparak, alternatiflerinizin ne denli hızlı olduğunu öğrenmektir. Bu sayede en hızlı olan internet erişim yolu ile acil olan ya da hızlı bir internet hızı gerektiren tüm işlemlerinizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Fps gerektiren her türlü durumda, öncelikle alternatif internet sağlayıcılarına göre internet hızınızı belirleyip, sonrasında Fps’nizin yüksek olmasını isteyen uygulamayı kullanabilirsiniz.

Cep telefonundan internet hız testi:

Cep telefonunda hız testi yapmak için, öncelikle belirtilen adrese giriş yapıyorsunuz. Giriş yapmanızın ardından beliren uyarıyı gerekli şekilde cevapladıktan sonra ise ‘başlat’ butonuna tıkladığınız andan itibaren, gerekli uygulama sizin internet hızınız, ping durumunuzu ve yükleme hızınız hakkında ölçüm yapmaktadır. Bu ölçüm sonrasında ise rahatlıkla cep telefonundan internet hızınızı öğrenebilmeniz mümkündür. Öte yandan IP adresiniz, servis sağlayıcınız, şehir, cihaz tipi ve diğer tüm verileri istediğiniz gibi elde edebilmektesiniz. Mobil anlamda hem kapsamlı hem de detaylı tüm bilgiler bu sayede karşınıza çıkmaktadır. Cep telefonundan internet hızı öğrenebilmek, tahmin ettiğinizden de kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.