Modern İnternet Hız Testi


 

Mobil Cihazlar ve PC Uyumlu Modern İnternet Hız Testi Uygulaması

 

İnternet Hızınızı Test Etmek İçin Aşağıdaki “Testi Başlat” Butonuna Tıklayınız. Hız testinin açılması yaklaşık 15 saniye sürmektedir, test öncesinde bağlantı konumunuz bulunarak en iyi lokasyona göre test yapılmaktadır. Eğer mobil cihazlar üzerinden bu testi yapmak isterseniz “testi başlat” ekranı öncesinde gelen menüden  “x”çarpı” işaretine tıklamanız gerekmektedir.

 

Alternatif Hız Testlerini kullanmak isterseniz renkli ikonların üzerlerine tıklayınız:

 

Android app
Kolay Hız Testi
Yeni Hız Testi
Modern Hız Testi
Klasik Hız Testi
Mini Hız Testi
3’lü Hız Testi
3G/4G Haritasısol1

İnternet Hız testi nedir

sol2

Internet hızınızı nasıl ölçüyoruz

sol3

Hız testi SONUÇLARINIZ HAKKINDA

Internet hız testi sizlerin sahip olduğu internet bağlantısı ile sitemizin sunucusu arasındaki dosya alışveriş hızının oranlanarak ölçümlendiği bir test biçimdir. İnternet servis sağlayacınızın kota aşım değerlerini gerçekleştirmiş olduğunuz test sonucuna göre gözlemleyebilirsiniz. Hız testi esnasında kullandığınız bağlantı şekilleri ADSL, Fiber Internet, 3G, 4.5G ya da diğer alternatifler olabilirler.İnternet hızını ölçerken ekranda görmüş olduğunuz hız testi kadranı ile sitemiz üzerinden bir dosya indirme ve sitemize bir dosya yüklemi işlemi gerçekleştiriyorsunuz. Bu işlemin tamamlanma süresi internet bağlantınızın kalitesini ve hızını belirtmektedir. Test işlemini yaparken herhangi bir internet veri trafiğine neden olacak işlem yapmamanız çıkacak olan sonucun daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.Test sonuçlarınde elde edeceğeniz değerler şu ifadeleri içereceklerdir: Download: Test sonucunda veri indirme hızınızı ifade eder. Upload: Test sonucunda veri yükleme hızınızı ifade eder. Ek olarak test sonuçları ekranımızdan kullandığınız işletim sistemi ve tarayıcını bilgilerini, fiziki olarak lokasyonunuzu, servis sağlayıcınızın detaylarını gözlemleyebilirsiniz. Üstelik tüm değerler mobil uyumludur.

 

Hız testinizi nasıl iyileştirebilirsiniz?

Lütfen testi hızlandırmak için, ağınıza bağlı bilgisayar ve diğer cihazlarınızdaki  tüm indirmeleri durdurun. Daha yüksek hızlar için yavaş olan WiFi  yerine kablolu bağlantıyı tercih edin.Sonuçların sağlıklı olduğunu kontrol etmek için testi birkaç kez tekrarlayın.