TTNET AKK Nedir? TTNET Kapasite Uygulaması

Kapasite (AKN) uygulaması nedir?

Kapasite (AKN) uygulaması, şebeke kaynaklarının tüm kullanıcıların aynı kalitede hizmet alabilmesine imkan sağlamak için devreye alınan bir uygulamadır.Neden kapasite uygulanmaktadır?

Şebeke kaynaklarının en verimli şekilde kullanılmasına ve bu sayede abonelerin internet deneyimlerini en iyi şekilde yaşamalarına imkan tanımak için tasarlanmıştır. Kapasite uygulaması, tüm abonelerin interneti kullanmaları durumunda şebeke üzerindeki yoğunluğun dengelenmesi amacıyla uygulanmaktadır.

Kapasite aşıldığında ne olur?

NET4, NET6, NET12, NETLİMİTSİZ, ULTRANET, FİBERNET ve HİPERNET paketleri için kapasite aşıldığında maksimum kullanım hızı 3 Mbps olarak revize edilmektedir. ( Evlere Şenlik ve Fiber’le çifte Şenlik Kampanyalarına  04.09.2015 tarihinden sonra katılan müşterilerimiz için 1 Mbps olarak revize edilmektedir.)

HAZIRNET ve 1Mbps hızındaki paketler için kapasite aşıldığında kullanım hızı 256 kbps olarak revize edilmektedir.İnternet paketimin kapasitesi nedir?

ADSL Internet paketlerine ait kapasite bilgilerini öğrenmek için tıklayınız.

Fiber & Hiper İnternet paketlerine ait kapasite bilgilerini öğrenmek için tıklayınız.

Kapasite uygulaması sonrasında bağlantı hızı ne zaman artırılacaktır?

Her yeni aya girildiğinde, kapasite uygulaması öncesi hattın desteklediği hız tekrar sağlanacaktır.Her ay kapasite uygulaması sonucunda hızımda düşüş mü olacak?

Kapasite uygulaması, o ay içinde belirtilen download miktarının aşılması durumunda uygulanır. O ay içinde bu miktarın aşılmaması durumunda erişim hızınızda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.