Turknet İnternet Fiyatları ve Kampanyalar 2018

Fiber internet altyapısı ve adil kullanım kotası devrini tamamen kapatması ile dikkat çeken Turknet, 2016 ve 2017 yıllarında İnternet Servis Sağlayıcıları konusunda dünyanın önde gelen ”Müşteri Deneyimi Marka Ödülü”nün de sahibi oldu. Turknet ADSL ve VDSL internet paketlerini çok uygun fiyatlara sınırsız kota ve hız düşümsüz olarak sunuyor. Yazımızın devamında Turknet internet fiyatları, tarifelerin özellikleri, Turknet internet başvurusu nasıl yapılır gibi konulara değineceğiz.

Turknet İnternet Başvurusu Nasıl Yapılır?

En fazla 3 dakikanızı alacak olan ön başvuru formunu Turknet’in resmi internet sitesi üzerinden doldurarak internet başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak istemeyenler ise 0850 288 80 81 numaralı Turknet Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuruda bulunabilirler.

Turknet’in başvuru formunu doldurduktan sonra yapılması gereken birkaç işlem daha var. Bunlar:

-Form tamamlandıktan sonra belgeleriniz artık hazır. Dilerseniz Turknet’in web sitesi üzerinden belgelerinizi indirebilir, dilerseniz e-posta adresinize belgeleri isteyebilirsiniz.

-Belgeler elinize anında ulaşır. Belgelerin çıktısını almalısınız.

-Çıktısını aldığınız belgelerdeki gerekli alanları doldurarak (isim, soyisim, tarih, imza) MNG Kargo ile Turknet’e göndermelisiniz.

-Ardından online işlemler üzerinden kimliğinizin arkalı önlü fotoğrafını veya fotokopisini sisteme yüklemelisiniz.

-Bilgileriniz Turknet’e ulaştıktan sonra kontrol edilir ve eksik bir işlem yoksa Turknet bulunduğunuz adresteki internet altyapısını kontrol eder, yeni bir telefon numarası ve data hattı tanımlanması için Türk Telekom aracılığı ile işlemleri başlatır. (Kablolar üzerinde işlem yapma yetkisi Türk Telekom’a aittir.)

-Bulunduğunuz adres altyapı itibari ile telefon ve internet bağlantısına uygunsa hat tesisi için işlemlere başlanır.

-Türk Telekom çalışanları sizi arar ve adresinizde bulunduğunuz bir gün için sizden randevu talep eder. Evinizde bulunduğunuz bir anda teknik ekip çalışanları bağlantıları aktif eder.

-Bu noktadan sonra yapılacak tek bir işlem kalmıştır. O da modem kurulumunu tamamlamak. Şayet bir modeminiz varsa bu modem üzerinden ücretsiz kurulum yapılabilir. Yoksa Turknet’ten bir modem satın alabilirsiniz. Modem kurulumu için Turknet’in vermiş olduğu kullanıcı adı ve parola kullanılır. Bu işlemleri sizin yapabileceğiniz gibi dilerseniz Turknet’ten de modem kurulumu talep edebilirsiniz. Modem kurulumu için Turknet’in web sitesindeki modem kurulumu bilgilerini kullanabilirsiniz. Oldukça detaylı bir anlatımı mevcuttur. Birçok marka ve modele ait modem kurulum bilgilerine buradan erişebilirsiniz.

Turknet Tarifeleri ve İnternet Fiyatları

Turknet tek bir internet paketi sunmaktadır. Fakat bu paket birkaç kampanya ile gelmektedir. Kampanya ve tarife detayları:

-Tek paket, tek fiyat sloganı ile dikkat çeken Turknet internet fiyatı aylık 64,99 TL’dir.

-Adresinizde mevcut bir internet yoksa kurulum ücreti olarak 60 TL faturalandırılırsınız.

-Kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı veren Turknet müşterileri kurulum ücretini 30 TL olarak ödeyecektir.

-Diğer operatörlerden geçiş yapmak için yalnızca modeminizin kullanıcı adı ve şifresiyle birlikte birkaç modem ayarını değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bunun için kurulum ücreti ödemezsiniz.

-Turknet tek paket, tek fiyat kampanyası 10 Ekim 2018 tarihine kadar geçerlidir.

-İlk 34 gün boyunca internet hizmetinden memnun kalmayan müşteriler için para iadesi işlemi yapılır. Bu sayede Turknet’i ücretsiz olarak deneme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kurulum yapıldıysa bunun için ücret iadesi yapılmaz.

-Turknet 100 Mpbs hızına kadar sokağınızdaki en hızlı interneti size sunacaktır. Fakat ADSL altyapısında bu hız en fazla 16 Mbps’ye, VDSL altyapısında ise en fazla 100 Mbps’e kadar ulaşmaktadır. Adresinizdeki altyapı hızını Turknet’in web sitesi üzerinden sorgulama yaparak veya Turknet Müşteri Hizmetleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca VDSL altyapısı iyi olsa bile, modeminizin bu altyapıyı destekliyor olması gerekmektedir.

-Turknet’in yalın internet ve telefonlu internet olmak üzere iki farklı hizmet seçeneği vardır. Telefon ve internet hizmeti almak isteyenler için paketler şu şekildedir:

 

Buraya kadar gelmişken, hız testi yapmak ister misiniz? Buradan: speedtest

Mutlu Yıllar